TR
Geri Dön

Hakkımızda

1972 - Kuruluşumuz

1994 - Sıhhi tesisat ve ısıtma sektörüne pirinç ara mamül üreticisi olarak geçişimiz.

2004 - Uluslarası iş ortakları ve yurtdışı pazarlara açılışımız.

2012 - Plastik ürün üretim tesisimizin faaliyete alınması.

2016 - Emirplast® markamızın satış ağı oluşturulma sürecinin başlaması.

2018 - Rusya fabrika yatırımımız.

Günümüzde üretiminin tamamı 42 ülkeye ihraç edilen, 30’u aşkın ülkede marka distribütörleri bulunan, her geçen gün yeni yatırımlar yapan bir şirket olarak iş ortaklarımızla birlikte büyümeye devam ediyoruz.

1972 yılında temelleri atılan şirketimiz ilk yıllarında çeşitli sektörler için pirinç yedek parça ve ara mamüller üretirken, 90’lı yıllarda hayatımıza girmeye başlayan plastik temiz su esisatlarının popüler hale gelmesiyle, 1994 yılında odağını bu sektöre çevirerek ülkemizin bilinen en ünlü PPR boru fabrikaları için pirinç ek parçalar üretmeye başlamıştır.

2000’li yılların başında oluşan ürün kalitesini diğer ülkelerde de kanıtlama, uluslararası arenada kendini gösterme isteği 2004 yılında Şili’ye yapılan ihracatla Güray Metal için yeni bir seviyenin kapılarını açmıştır. Doğu Avrupa, Rusya, BDT, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi sektörel üreticilerin bulunduğu uluslararası pazarlarda da güvenilir pirinç ek parça tedarikçisi olarak kabul gören şirketimiz, 2012 yılında iş ortaklarından gelen talepler üzerine kendisi için yeni bir alan olan plastik mamül üretim tesisini kurmuş ve tüm fabrikaların üretmediği plastik vana, filtre gibi daha spesifik ürünlerin üretimine başlamıştır.

Kazandığı tecrübeler ve tüketicilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda yüksek kalite, erişilebilir fiyat prensibi ile tasarladığı plastik ve pirinç ürün gamını genişleterek, 2016 yılında kendi markası Emirplast® için satış ağı kurmaya başlamıştır. Isıtma ve sıhhi tesisat sektörü için önemli bir pazar olan Rusya’daki plastik boru üreticilerinin sayısının hızla artması üzerine 2018 yılında Rusya’nın Moskova Eyaleti’nde bir iş ortağı ile birlikte pirinç ek parça üretim tesisi kurmuştur.

450’nin üzerinde çalışanı, 24.000m2 üretim alanı ve 49 yıllık tecrübesiyle şirketimiz, 30’u aşkın ülkedeki Emirplast® iş ortakları ve hizmet verdiği diğer üreticilerle birlikte istikrarlı gelişimini devam ettirmekte ve üretiminin tamamını 42 ülkeye ihraç etmektedir.

Misyonumuz

Dürüst, şeffaf ve çözüm odaklı bir iş ortağı olarak “Sıhhi Tesisat ve Isıtma” sektöründe faaliyet gösteren fabrikalar için ihtiyaçlarına uygun yarı mamül; satış zincirinde faaliyet gösteren şirketler için erişilebilir fiyatlı, kaliteden ödün vermeyen ürünler üretmek.

Vizyonumuz

Tüketici ilişkileri ve hizmet anlayışı ile sektöründe fark yaratan, iş etiği ve genel ahlak kurallarına saygılı, kalitesi ve faaliyetleri tartışmasız kabul gören bir dünya markası olmak.

Değerlerimiz

Tüm çalışma arkadaşlarımıza karşı saygılı, yardımcı, hoşgörülü olarak bireysel gelişimlerini teşvik eder ve fırsatlar sunarak sorumluluk almalarını sağlarız.

İş ortaklarımıza karşı dürüst ve şeffaf temeller üzerinde ilişkiler geliştirir, sorumluluk alma noktasında tereddüt etmeden elimizden gelen her konuda yanlarında durur, inisiyatif alır ve çözümler üretiriz.

Tedarikçilerimiz ve bizlere hizmet sağlayan şirketlere karşı sorumluluklarımızı zamanında yerine getirir, çalışanları ile etik kurallar çerçevesinde iyi ilişkiler kurarız.

Tüketicilere karşı açık ve ulaşılabilir olabilmek için tüm iletişim kanallarını kullanmaya çalışır, tüketicilerin geri bildirimlerine ve görüşlerine değer verir, önemsiz görünen problemlerin dahi üzerine giderek mükemmel kalite ve satış sonrası hizmet deneyimini sağlamaya çalışırız.

Tüm coğrafyalarda kültürel, sosyal, politik ve dini değerlere saygı duyar, yasalara ve iş etiğine uygun hareket ederiz.

Ekosistemin ancak bir bütün olarak var olabileceği bilinciyle, ticari faaliyetlerimizi sektörün tüm unsurlarına saygılı bir şekilde yürütür, rakiplerimiz karşısında etik değerlere bağlı kalarak lider tavrımızı sürdürürüz.